Radosław Groński absolwent naszej szkoły w finale konkursu "International Inspiration Mars Student Design Contest" organizowanym przez Mars Society we współpracy z NASA.

Odsłony: 707  
Taką misję planuje Denis Tito, amerykański milioner, dlatego wraz z Mars Society ogłosił konkurs na jej projekt. Wczoraj, ok. 2 w nocy naszego czasu zostały ogłoszone wyniki. Można je znaleźć na tej stronie:

Drużyna Radka ("Space is More"), jako jedyna z Polski dostała się do finałowej dziesiątki (oprócz nas, znalazły się tam jeszcze 4 zespoły z USA oraz po jednym z Rosji, Niemiec, Holandii, Japonii i Indii). Będziemy więc reprezentować nasz kraj w finale, który ma odbyć się w kwietniu br. w San Jose w Kalifornii.

O sukcesie studentów  napisali: Pryzmat PWr, Gazeta.pl Wrocław i RMF 24. Wywiad z członkiem zespołu został również wyemitowany na antenie radia Eska i TVN 24.

Linki do tych artykułów:

"Space is More" prawdopodobnie będę musieli szukać sponsora (ze wstępnych rozmów wynika że być może nie starczy to na pokrycie całych kosztów wyjazdu lub starczy ona tylko na wysłanie 2-3 osobowej reprezentacji (cały zespół liczy 8 osób). Zamieszczamy  link do oficjalnej strony zespołu: http://spaceismore.com/inspirationmars/.

Gratulujemy Radkowi i całemu zespołowi, liczymy na pozytywne rozwiązanie problemów.