SUKCESY  NASZYCH  UCZNIÓW  Z  GEOGRAFII !!!

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się awansem do etapu rejonowego Olimpiady Geograficznej dla uczniów dolnośląskich gimnazjów. Są nimi uczniowie klasy IIIB Weronika Maciosz oraz Adrian Salamon. 

Etap rejonowy olimpiady odbył się w sobotę 10 marca w Zespole Szkół nr 2 im. Hugona Kołłątaja  w Wałbrzychu . Nasi reprezentanci rozwiązywali test składający się z 40 pytań, walcząc tym samym  o awans do etapu wojewódzkiego. Arkusz obejmował zagadnienia z geografii fizycznej, kartografii, geografii astronomicznej oraz geografii Polski ze szczególnym uwzględnieniem Dolnego Śląska. Wyniki i lista osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu zostaną ogłoszone pod koniec marca. Trzymajmy zatem kciuki z Weronikę i Adriana!

............................................................................................................................................................................................................

WYGRANA  DEBATAOKSFORDZKA

deb1

„Szanowny Panie Marszałku, Szanowni Sędziowie, Opozycjo oraz zgromadzona Publiczności” tymi słowami inwokacji rozpoczynali swoje zmagania uczestnicy Wałbrzyskiego Turnieju Debat Oksfordzkich zorganizowanego 22 lutego przez Zespół Szkół nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu. 

Każda z drużyn, składająca się z czterech mówców, w czasie nieprzekraczającym 3 minut, wygłaszała naprzemiennie swoje mowy. Uczestnik drużyny przeciwnej w czasie mowy mógł zadać pytanie lub zgłosić informację, natomiast mówca miał obowiązek przyjęcia 2 pytań/informacji. 

Turniej w takiej formie ma na celu rozwój idei debat jako sposobu wymiany poglądów opartej na kulturze osobistej i szacunku dla przeciwnika, promowanie kultury słowa, rozwój erudycji i wiedzy interdyscyplinarnej, kształtowanie kompetencji obywatelskich i patriotycznych oraz  kształtowanie umiejętności publicznej wypowiedzi i współpracy. Uczestnicy musieli stawić czoła następującym tezom:

Faza grupowa:

1. Gry komputerowe wywołują agresję u młodzieży.

2. Przyznanie Katarowi organizacji MŚ w piłce nożnej było błędem ze strony FIFA.

Półfinał:

Unia Europejska powinna zostać rozszerzona o państwa bałkańskie.

Finał:

Stanisław August Poniatowski nie był zdrajcą.

Nasi reprezentanci w składzie: Weronika Detyna,  Amelia Górecka, Amelia Kluczyńska i Adrian Salamonuczniowie klas III gimnazjum, dołożyli wszelkich starań, aby to ich argumenty uznano za najlepsze. 

Po wyrównanej finałowej walce na kontrargumenty, nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsce w tegorocznym Turnieju Debat Oksfordzkich. Dodatkowo Amelkę Górecką ogłoszono II mówcą debaty, spośród wszystkich przemawiających. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w trudnej sztuce retoryki.

......................................................................................................................................................................................................... 

 

W XVI Dolnośląskim Konkursie Polonistycznym Katarzyna Ludwig uczennica klasy III a została laureatką. 

Spośród 31 uczestników części ustnej etapu finałowego laureatami zostało 24 uczniów, którzy uzyskali łącznie co najmniej 53 punkty. To ogromne wyróżnienie dla Kasi i dla całej naszej szkoły.

Przypomnijmy, że konkurs zDolny Ślązak jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów. Zdobycie najwyższego miejsca zwalnia ucznia z egzaminu  
gimnazjalnego i tym samym  upoważnia do  uzyskania 100% wyniku.  
Katarzyna przeszła bardzo  długą drogę od części pisemnych do części ustnej.  Tym bardziej cieszymy się doceniając tak ogromną pracę  i z całego serca  gratulujemy!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Katarzyna Ludwig – uczennica klasy IIIa została finalistką  konkursu zDolny Ślązak z j. polskiego. Finał odbył się 12 stycznia w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Katarzyna otrzymała zaszczytny dyplom finalistki , a następnie zmierzyła się z kolejnym  etapem konkursowym. Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wielką dumą i radością pragniemy ogłosić, że uczennica klasy IIIa Katarzyna Ludwig zakwalifikowała się do finału Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak z języka polskiego oraz z historii 2016'.

Spośród 513 uczestników etapu powiatowego bloku humanistycznego, do finałów zakwalifikowało się:

z języka polskiego 54 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 49 punktów, z historii 59 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 44 punkty.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

II Dolnośląski Konkurs Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek 2016'
Cieszymy się z sukcesu ucznia klasy VI b Wiktora Rafalskiego, który zakwalifikował się do kolejnego etapu Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek.
Wiktor będzie reprezentował naszą szkołę na etapie powiatowym.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Z wielką przyjemnością  ogłaszamy, iż nasi uczniowie dostali się do dalszego etapu konkursu zDolny Ślązak 2016:
Blok humanistyczny: Katarzyna Ludwig, Patryk Miłek
Blok przyrodniczy: Katarzyna Ludwig, Bartłomiej Mrówka
Blok j.niemieckiego: Aleksandra Topolska

Już wkrótce  będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XXII Regionalny Konkurs Ekologiczno – Biologicznego Szkół Gimnazjalnych

Październik w szkole to miesiąc, kiedy rozpoczynają się konkury przedmiotowe i interdyscyplinarne. Mamy już pierwsze sukcesy w konkursie biologiczno – ekologicznym. 29 września odbył się szkolny etap XXII Regionalnego Konkursu Ekologiczno – Biologicznego Szkół Gimnazjalnych.Najlepiej wypadli: Jakub Rutkowski, Amelia Górecka, Julia Kozań, Przemysław Pantol. Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w etapie  rejonowym. Z całej czwórki do finału kwalifikowała się Amelia Górecka. Liczymy na jej sukces 5 listopada w Jeleniej Górze.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I miejsce w II Powiatowym Turnieju Geograficznym

Uczniowie naszego gimnazjum mogą pochwalić się kolejnym sukcesem z geografii! W piątek 20 maja trzyosobowy zespół w składzie: Patryk Leśniak (IIIA), Alina Kawka (IIIB) oraz Agnieszka Dziwak (IIIC) zajęli pierwsze miejsce w II Powiatowym Turnieju Geograficznym: „Geografia z Szóstką”.

W zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu konkursie, rywalizowało pięć szkół. Nasza drużyna była bezkonkurencyjna! Zdobyła  pierwsze miejsce! Dużą przewagą punktów pokonała Gimnazjum nr 13 z Wałbrzycha oraz Gimnazjum z Boguszowa – Gorc. Gratulujemy zwycięzcom!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

" Agnieszka Dziwak- finalistką III Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej"

Miło jest nam poinformować o kolejnym sukcesie naszej uczennicy Agnieszki Dziwak z klasy 3c, która znalazła się w gronie 58 najlepszych dolnośląskich gimnazjalistów zdobywając tytuł finalisty III Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej.

Z 1600 gimnazjalistów startujących w eliminacjach szkolnych do finału doszło 58. Finał i gala olimpiady odbyły się 14 maja 2016 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Agnieszka wraz ze swoją opiekunką- Marzanna Glazar- Kwiecień otrzymały gratulacje i podziękowania. My również cieszymy się z wyniku Agnieszki i życzymy jej dalszych sukcesów!"

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2015”
Największą liczbę punktów zdobył Adrian Pyrdoł z klasy Ia .  Uzyskał on wyróżnienia w tym konkursie i  otrzymał nagrodę rzeczową .
Adrianowi  gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów w następnych edycjach konkursu.
Opiekun Edyta Kuzera

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Agnieszka Dziwak laureatką Olimpiady Geograficznej !!!

28 kwietnia odbył się finał Olimpiady Geograficznej dla gimnazjalistów z Dolnego Śląska, w którym nasz uczennica, Agnieszka Dziwak, uzyskała tytuł laureata.

W olimpiadzie rywalizowali uczniowie ze 113 szkół z Dolnego Śląska. Konkurs składał się z trzech etapów:

- szkolnego, w którym uczestniczyło 1800 uczniów,

- rejonowego, do którego zakwalifikowało się 321 uczniów z etapu szkolnego,

- finału wojewódzkiego, w którym rywalizowało już tylko 59 najlepszych uczniów.

Suma punktów, którą uzyskała Agnieszka z trzech etapów, pozwoliła jej zająć wysokie14 miejsce  oraz tytułem laureata. Jesteśmy dumni z Agnieszki i serdecznie gratulujemy!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I miejsce Karoliny Kłosowskiej w Konkursie "Być Kimś II"

Karolina Kłosowska, uczennica Gminnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, Gimnazjum im. Józefa Pawlika zwyciężyła w prestiżowym Konkursie "Być Kimś II" organizowanym przez II LO w Wałbrzychu,  w którym wyróżniono najzdolniejszych uczniów klas III gimnazjów regionu wałbrzyskiego. W tym roku reprezentanci naszej szkoły zajęli bardzo wysokie II miejsce w ogólnym rankingu szkół. Byli to:
Karolina Kłosowska I miejsce - laureat
Agnieszka Dziwak - laureat
Kornelia Gondek - finalista I stopnia
Kacper Nowakowski - finalista I stopnia
Izabela Grońska - finalista II stopnia z najlepszym wynikiem
Aleksandra Kurnyta - finalista II stopnia
Alina Kawka - finalista II stopnia
Vivien Kosek - finalista II stopnia

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Biathlonista pokonał biegaczy - VI Ogólnopolskie Igrzyska i Gimnazjada w Biegach Narciarskich

W rozgrywających się w Białce Tatrzańskiej VI Ogólnopolskich Igrzyskach i Gimnazjadzie w Biegach Narciarskich Wojtek Janik uczeń klasy III a zdobył dwa złote medale. Gratulujemy !!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

HISTORYCZNE SUKCESY

28 kwietnia w Zepole Szkół nr 2 w Wałbrzychu odbył się IX Konkurs Wiedzy o Historii Polski dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zmaganiach gimnazjalistów wzięło udział 19 gimnazjów z terenu Wałbrzycha, Jedliny Zdroju, Czarnego Boru, Świdnicy, Starych Bogaczowic, Mieroszowa, Walimia i Głuszycy. Komisja konkursowa przyznała nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia za zajęcie miejsc czwartego i piątego, gdyż różnice pomiędzy uczestnikami wynosiły zaledwie 1 punkt. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów. Jeteśmy dumi, że cała nasza trójka w składzie Kamil Bzdyra i  Patryk Brzostek z klasy III A oraz Kacper Ludwig  z III C, znalazła się na podium. Po zaciętych zmaganiach nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki: II miejsce dla Kacpra Ludwiga, IV miejsce -Kamil Bzdyra i V miejsce  Patryk Brzostek. Chłopcy wykazli się niezwykle szeroką wiedzą historyczną i ulegli jedynie kolegom z XIII Gimnazjum przy II Zespole Szkół Ogólnoksztłcących w Wałbrzychu. Wręczenie nagród nastąpiło na zorganizowanej 5 maja XI Konferencji Historyków Wałbrzyskich.  Odbyła się ona pod Honorowym Patronatem Prezydenta miasta Wałbrzycha Pana Romana Szełemeja, który zachęcał młodych ludzi do poznawania swojej historii. Gratulujemy Kamilowi, Patrykowi i Kacprowi i mamy nadzieję, że ich młodsi koledzy za rok osiągną jeszcze lepsze wyniki.

Kolejne sukcesy przyrodnicze!

Miło poinformować o kolejnych sukcesach przyrodniczych uczniów naszej szkoły; w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych- Świetlik pod patronatem  rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego uczennica klasy 6b – Daria Czerwiak otrzymała nagrodę za zdobycie 2-ego miejsca. Uczeń klasy 4b Przemysław Pantol otrzymał wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym Ekotest. Darii i Przemkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych przyrodniczych sukcesów.

 

 

Powiatowy Konkurs Recytatorski Smerfik

Dnia 24 kwietnia 2014 r. odbył się w Boguszowie-Gorcach Powiatowy Konkurs Recytatorski "Smerfik". Zwyciężyli w tym konkursie uczniowie naszej szkoły:

  • w kategorii przedszkole - I miejsce zdobył Konrad Matusik
  • w kategorii klas III - I miejsce zdobył Hubert Matusik

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Ogólnopolska Stypendiada Wczesnoszkolna Klas Trzecich

W Stypendiadzie brali udział uczniowie klasy IIIa - opiekun Małgorzata Policht i klasy IIIb - opiekun Jolanta Madejewska. Szkolnym koordynatorem była Małgorzata Policht. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród finalistów. Są to:

1. Wiktoria Pres - klasa IIIa (laureat stypendiady plastycznej)

2. Mariusz Pływaczyk - klasa IIIb (laureat stypendiady plastycznej)

3. Michał Ostrowski - klasa IIIb (laureat stypendiady czytelniczej)

Gratulujemy!!!

 

Miło jest nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Katarzyna Ludwig z klasy 6a i Adrian Pyrdoł z klasy 6a zdobyli wyróżnienie zajmując dziesiąte miejsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy medycznej i zasad udzielania pierwszej pomocy, organizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. Wyróżnionym i uczestnikom konkursu gratulujemy.

koordynator konkursu: M.Glazar-Kwiecień

 

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy o naszych sukcesach w tegorocznym konkursie matematycznym PANGEA w którym wzięło udział 103 264 uczestników z całej Polski, a z naszej szkoły 31 uczniów. Do finału zakwalifikowali się  :
1. MARZENA KUZERA  III B
2. WOJCIECH  PIASKOWSKI  IIIB
3. KAROL  GARBOCZ  IIA
4. KORNELIA  GĄDEK I

Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za następny etap w Warszawie 28.03.2014.
Koordynator konkursu Edyta Kuzera

 

Uczniowie Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnym Borze odnieśli kolejne sukcesy w nauce.

* Na etapie gimnazjalnym najlepsze wyniki pozwalające zakwalifikować się do etapu powiatowego  XIV Dolnośląskiego Konkursu dla Gimnazjalistów – zDolny Ślązak Gimnazjalista zdobyli Marzena Kuzera – blok matematyczny i Kacper Ludwig – blok przyrodniczy.


Na etapie szkoły podstawowej Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego – zDolny Ślązaczek wspaniały wynik uzyskała Katarzyna Ludwig i również zakwalifikowała się do etapu powiatowego.

* Na stronie Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (www.omg.edu.pl) pojawiła się lista osób zakwalifikowanych do 2 etapu OMG, który odbędzie się 18 stycznia 2014 r. z naszej szkoły zakwalifikowała się uczennica klasy III B Marzena Kuzera - to ogólnopolskie zawody matematyczne, o bardzo wysokim poziomie, skierowane do uczniów gimnazjum. 136 osób zakwalifikowało się do drugiego etapu z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Gratulacje dla Marzeny i życzymy dalszych sukcesów.