8 stycznia uczniowie klas szóstych i siódmych oraz drugie klasy gimnazjum wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez panią Annę Gil-Gumowską z wrocławskiego hospicjum domowego dla dzieci.

Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda codzienna praca w hospicjum, oraz do czego potrzebni są wolontariusze, i jak ważną rolę pełnią we wspomaganiu małych pacjentów. W ramach nawiązanej współpracy, po feriach Samorząd Uczniowski oraz szkolni wolontariusze rozpoczną  zbiórkę środków czystości  dla wrocławskiego hospicjum.

..................................................................................................................................................................................................................

05.01.2018 r. odwiedziliśmy wałbrzyskie Schronisko dla psów i kotów. Przed świętami zakończyliśmy zbiórkę karmy. Akcja trwała od 15 listopada do Świąt Bożego Narodzenia.

Celem akcji było rozwijanie empatii, integracja uczniów, motywowanie dzieci do niesienia pomocy zwierzętom ze schroniska, uwrażliwienie na zły los zwierząt, kształtowanie pozytywnych cech charakteru
Udało nam się zgromadzić spore zapasy dla naszych czworonożnych przyjaciół. Zebraliśmy:
124 kg karmy suchej, 
55 kg karmy mokrej, 
3 opakowania kaszy, ryż, 2 paczki makaronu, 
koce, kołdry, miski, smycze, zabawki i sporą ilość smakołyków.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za udział w akcji. 17 osób, które przyniosły największą ilość niezbędnych rzeczy, pojechało do schroniska zawieść dary, a pozostali otrzymali  oceny wzorowe z zachowania.  Uczeń, który przyniósł największą ilość karmy (20 kg) to ARTUR STANKIEWICZ z klasy Vb. 
Opiekunowie: Jowita Zamojska - Kosek, Małgorzata Policht i Teresa Śmiłowska.

....................................................................................................................................................................................................................

21 grudnia grupa naszych wolontariuszy odwiedziła pacjentów Wałbrzyskiego Hospicjum. W trakcie odwiedzin odbyło się wspólne kolędowanie z pacjentami, którym uczniowie pragnęli umilić przedświątecznym czas. Jak co roku przygotowaliśmy słodki piernikowy poczęstunek oraz zebraliśmy środki czystości, które przekazaliśmy na ręce pana Marka Karolczaka.

W trakcie wizyty wolontariusze pomagali w wydawaniu posiłków dla pacjentów oraz pracach porządkowych na terenie placówki. Mamy nadzieję, że nasza wizyta zakończyła się mnóstwem pozytywnych wrażeń, które pozostają z pacjentami i pracownikami na długo.

....................................................................................................................................................................................................................