DOBRO DZIECKA JAKO CEL NAJWYŻSZY !

Odsłony: 660  

W roku 2014 przypada 25 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Udział naszej szkoły w projekcie „Szkoła z Prawami Dziecka” podkreśla znaczenie tego najbardziej uniwersalnego dokumentu stanowiącego o naszych prawach, o prawach najmłodszych. UNICEF autor projektu podkreśla znaczenie osób dorosłych z naszego najbliższego otoczenia , które dbają o nasz rozwój, troszczą się o nasze  bezpieczeństwo, działają dla nas i przestrzegają naszych  praw.

 

 

Chcieliśmy wyróżnić najbardziej zaangażowanych przedstawicieli lokalnej społeczności, którzy w swej codziennej, niekiedy ciężkiej pracy, dokładają wszelkich starań, by dbać o  interesy, interesy wszystkich dzieci w gminie.

Zastanawialiśmy się, czy znamy  w naszym  otoczeniu osoby, które w szczególny sposób troszczą się  o dzieci, pamiętają o nich i o ich potrzebach.

Znaleźliśmy takie osoby. Na terenie Gminy Czarny Bór, są dorośli, którzy poświęcają się w pracę na rzecz dzieci.

W piątek 13 czerwca 2014 roku w klasach młodszych odbyły się wybory. Każdy uczeń  obecny w tym dniu w szkole, miał prawo wyboru.  Głosowaliśmy komu przyznamy „Gwiazdę Szeryfa Praw Dziecka”, odznaczenie, które w Polsce jest przyznawane  po raz pierwszy.

Dzisiaj odznaczymy zwycięzców!

Naszym zdaniem,  w wyjątkowy sposób o nasze interesy dbają zwycięzcy piątkowego głosowania:  Pani Dyrektor Anna Dziewit i Pan Wójt Adam Górecki.

To nie koniec naszych nominacji. Uznaliśmy, że to zaszczytne odznaczenie należy się :

Pani Wicewójt  Renacie Chruszcz, Pani Wicedyrektor Jadwidze  Szewczyk, Pani Wicedyrektor Renacie Bocheńskiej i Ksiądzu  Pawłowi  Oskwarkowi.

źródło: www.klasy1-3.org/aktualności