Trzy w jednym, czyli korzyści z pobytu we Wrocławiu

Administrator  
Odsłony: 878  

20190228 10432428 lutego ośmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła Wrocław. Aby tam dojechać kolejami dolnośląskimi, musieliśmy wstać przed 5 – tą rano. Wspaniałe przeżycie, zwłaszcza, że niektórzy od lat nie jeździli koleją, a Wrocław przywitał nas wiosenną pogodą. Przed dziewiątą dotarliśmy do miejsca docelowego - Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej. Licealiści i nauczyciele zaprezentowali nam szkołę: liceum z tradycjami i wielkimi osiągnięciami, współpracujące z wrocławskimi uczelniami wyższymi.  „Szkoda, że tak daleko od domu” – narzekali gimnazjaliści i ósmoklasiści.

Od 9.30 do 10.30 uczniowie pisali test w ramach  Olimpiady Przyrodniczej „WPISANI W PRZYRODĘ”. Ogólnie w zmaganiach olimpijskich wzięło udział ponad stu uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum.

Czekamy na wyniki.

Wyjazd zaplanowaliśmy tak, aby przed powrotem do Czarnego Boru pozwiedzać Wrocław. Tak też zrobiliśmy. Pogoda nam dopisała. Wyjazd uznaliśmy za udany; wzięliśmy udział w zajęciach z zakresu orientacji zawodowej, napisaliśmy test konkursowy i pozwiedzaliśmy stolicę Dolnego Śląska.

Natalia Babik, Patrycja Bielak, Marta Krupa, Przemysław Pantol, Michał Tosti, Michał Ostrowski, Maksymilian Świt, Mikołaj Łotoszyński

20190228 104504