Wojewódzki Konkurs „Dolnośląskim szlakiem cuda natury i architektury”

Administrator  
Odsłony: 922  

logoUczniowie naszej szkoły również i w tym roku biorą udział w kolejnej edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o Dolnym Śląsku „Dolnośląskim szlakiem - cuda natury                  i architektury” w ramach programu „Wędrówki szlakiem wartości”. Konkurs zorganizowany został  przez Szkołę Podstawową nr 29 we Wrocławiu oraz Fundację PAX ET BONUM. Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Wrocławia, Marszałek Dolnego Śląska, Wojewoda Dolnośląski, Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Dolnośląski Kurator Oświaty i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

4 marca 2019r. odbyły się szkolne eliminacje. Do napisania testu konkursowego przystąpiło 23 uczniów z klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum.  Celem pierwszego etapu było wyłonienie najlepszych uczniów, którzy będą reprezentować  naszą szkołę w etapie powiatowym. Test najlepiej napisali: Jakub Lis, Aleksandra Malinowska, Julia Tomasiak, Natalia Babik, Mariusz Pływaczyk, Julia Lipowicz.

Obecnie każdy z członków wyłonionej drużyny przygotowuje prezentację multimedialną dotyczącą wybranego zakątka na Dolnym Śląsku, atrakcyjnego pod względem przyrodniczym lub architektonicznym. To zadanie jest kolejnym etapem, który muszą pokonać uczestnicy, w celu zakwalifikowania się do wrocławskiego finału  konkursu.

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.