Gratulacje dla ekologów!

Administrator  
Odsłony: 1060  

llisMiło jest nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Hanna Romanik i  Jakub Lis z klasy 3 a oraz Natalia Babik z klasy 3 c w mistrzowskim stylu awansowali do etapu wojewódzkiego XVIII Dolnośląskiego Konkursu Ekologicznego.

Spośród 46 drużyn, reprezentujących dolnośląskie szkoły w etapie rejonowym, tylko pięć najlepszych awansowało do wojewódzkiego finału. 10 maja 2019 r.  nasza szkolna drużyna powalczy o tytuł laureata  z  czterema drużynami  reprezentującymi wrocławskie szkoły.

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania ekologią i rozwijanie uzdolnień uczniów w zakresie pogłębiania wiedzy o ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska oraz rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem międzyprzedmiotowej wiedzy ekologicznej. Patronem honorowym Konkursu jest Dziekan Wydziału                            Przyrodniczo - Technologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Dolnośląski Kurator Oświaty.

Naszej drużynie gratulujemy sukcesu, imponującej wiedzy  przyrodniczej i ekologicznej pasji. W maju będziemy Wam kibicowali w drodze po zwycięstwo. ( MGK)