Żegnajcie szkolne mury, czyli uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Administrator  
Odsłony: 3964  

IMG 425519 czerwca w placówkach Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego odbyły się uroczyste apele  zakończenia roku szkolnego 2018/2019.  Ze względu na dużą liczbę uczniów uroczystości odbyły się o różnych godzinach. Najwcześniej, bo już o godz. 745, rozpoczęło się zakończenie roku  w szkole filialnej w Witkowie, następnie o godz. 900 swoje świadectwa odebrali uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum w Czarnym Borze. Najdłużej na przywitanie wakacji czekali uczniowie klas I-III, którzy świadectwa otrzymali o godz. 1200.

Główna uroczystość w tym roku była wyjątkowa, bo po raz pierwszy progi szkoły opuścili absolwenci klas ósmych szkoły podstawowej i po raz ostatni absolwenci klas trzecich gimnazjum. W części artystycznej gimnazjaliści i ósmoklasiści podziękowali swoim rodzicom,  nauczycielom oraz pracownikom szkoły przepięknym występem tanecznym, który wywołał aplauz publiczności.

Następnie pani dyrektor GZSz-P, Anna Dziewit, wraz z wójtem Gminy Czarny Bór, Adamem Góreckim, wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem, stypendia naukowe i sportowe oraz podziękowania dla rodziców.

Podsumowaniem imponującej liczby szkolnych i uczniowskich sukcesów było wręczenie medalu Złotego Absolwenta. W tym roku aż trzech uczniów spełniło warunki regulaminu tej prestiżowej nagrody naszej szkoły. Są  nim w Czarnym Borzei: absolwent gimnazjum Jakub Ciągło oraz absolwent klasy ósmej Mikołaj Łotoszyński, a w SP Filia w Witkowie - Aleksandra Malinowska. Jakub Ciągło osiągnął średnią ocen 5,67 oraz zdobył 92% możliwych do zdobycia punktów z egzaminu gimnazjalnego. Mikołaj uzyskał średnią 5,56 i zdobył 96% punktów z egzaminu ósmoklasisty natomiast średnia ocen Aleksandry to 5,88  i 91,33 % z egzaminu ósmoklasisty.

Na szczególne uznanie w tym roku szkolnym zasługuje również osiągnięcie edukacyjne uczennicy klasy szóstej, Martyny Bizoń, która za najwyższą średnią ocen 6,0 otrzymała nagrodę pieniężną od Wójta Gminy Czarny Bór oraz stypendium naukowe.

Wszystkim absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy wszelkiej pomyślności w dalszej edukacji, natomiast pozostałym uczniom  życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.IMG 4348IMG 4355

IMG 4492

IMG 4285IMG 4290IMG 4298IMG 4301IMG 4319IMG 4322IMG 4336