WITAJ, SZKOŁO! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Administrator  
Odsłony: 2476  

IMG 4498W tym roku uczniowie Gminnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czarnym Borze  powitali szkołę z lekkim opóźnieniem, bo 2 września.

Uroczysta akademia rozpoczęła się w hali sportowej o godzinie 9.00 od wprowadzenia sztandaru Szkoły Podstawowej im. Józefa Pawlika oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie radości z nauki, nauczycielom satysfakcji z praca rodzicom zadowolenia z sukcesów ich dzieci.  Ponadto w czasie uroczystości  pan wójt pogratulował pani dyrektor Annie Dziewit zwycięstwa w przeprowadzonym konkursie na dyrektora GZSz-P w Czarnym Borze i oficjalnie powierzył jej kierowanie placówką na kolejne 5 lat.

Niezwykle ważnym momentem apelu było zainaugurowanie nowego roku szkolnego przez proboszcza parafii w Czarnym Borze, ks. Ryszarda Pitę.

Następnie krótką część artystyczną zaprezentowali uczniowie z klas piątych, którzy nie tylko wierszem pożegnali wakacje, ale także przypomnieli całej społeczności szkolnej o bolesnych wydarzeniach sprzed 80 lat, kiedy to 1 września 1939 roku Polska została napadnięta przez hitlerowskie Niemcy.

Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Mamy nadzieję, że właśnie rozpoczęty rok szkolny wszystkim naszym uczniom stworzy wiele możliwości do rozwijania własnych pasji i zainteresowań oraz zdobywania wiedzy, która pozwoli im na zrealizowanie życiowych planów i  marzeń.

przybyłych gości, uczniów i rodziców  powitali dyrektor szkoły pani Anna Dziewit i wójt Gminy Czarny Bór pan Adam Górecki.

Pani dyrektor szczególne słowa powitania skierowała do najmłodszych uczniów, czyli pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej placówki, życząc im by szkoła stała się dla nich miejscem przyjaznym, lubianym i pełnym intelektualnych przygód.   Poźniej pani dyrektor skierowała ciepłe słowa do ósmoklasistów, dla których ten rok także będzie szczególny, gdyż zakończy się egzaminami sprawdzającymi ich wiedzę i umiejętności. Pani dyrektor powitała też ciepło uczniów  klas VI c i VIII c z filii Szkoły Podstawowej w Witkowie, którzy w tym roku będą kontynuowali naukę w szkole w Czarnym Borze.

Po tym wystąpieniu okolicznościowe przemówienie wygłosił pan wójt Adam Górecki,  życząc wszystkim uczniom

IMG 4529IMG 4533IMG 4537IMG 4540

IMG 4499IMG 4503IMG 4508IMG 4509IMG 4511IMG 4518IMG 4521