ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM W SZKOLE….

Administrator  
Odsłony: 1206  

gggZapachniało chlebem, zapachniało niebem…

            17 października obchodzono na  całym świecie „Światowy Dzień Walki z Głodem  i Ubóstwem” - zjawiskami nadal istniejącymi we współczesnym świecie i dotykającymi wiele krajów.

            Z problemem głodu i jego tragicznymi skutkami uczniowie klas 4-8  zapoznali się na prelekcji, którą przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Jej celem było poruszenie serc i sumień uczniowskich, wzbudzenie refleksji nad stosunkiem do żywności i szanowaniem chleba, a zarazem pogłębienie świadomości na temat globalnych problemów żywnościowych. „Światowy Dzień Walki z Głodem” połączono ze „Świętem Chleba”. Członkowie Szkolnego Koła PCK i Samorządu Uczniowskiego przygotowali zdrowe  i smaczne kanapki, którymi częstowali uczniów na przerwach. Uczniowie delektowali się różnymi gatunkami chleba. Na stoisku pojawiły się rogale, pieczywo ciemne i pełnoziarniste, ciastka owsiane, żytnie i imbirowe - wszystko doskonale smakowało z prawdziwym masłem i miodem.

„Święto Chleba” to także promowanie zdrowego odżywiania się wśród uczniów. Solidaryzując się z głodującymi, uczniowie nie zostawili nigdzie niedojedzonego chleba.  W tym wyjątkowym dniu nikt z naszych uczniów nie był głodny, za to każdemu dopisywał  apetyt i humor.