MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Administrator  
Odsłony: 1386  

IMG 0722Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych został ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.Święto jest organizowane od 1999 roku.Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły,
 w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Z tej okazji uczniowie z klasy
VI B przygotowalinastępujące działania, których celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły:

Inscenizacja ,,Moliki książkowe”,

Trzecia edycja konkursu dla klas I, II, III szkoły podstawowej „Mistrz pięknego czytania”,

Mini recital uczennicy klasy VII  Hanny Bródki oraz Wiktorii Migacz.

Laureaci konkursu zostali wyłonieni na podstawie prezentacji, które oceniane były zgodnie z przyjętymi przez komisję zasadami.

Komisja konkursowa w składzie:Zastępca wójta Gminy Pani Dorota Skibska, Dyrektor Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Anna Dziewit, oraz Pani Ewelina Kempkowskanagrodziła i wyróżniła następujących laureatów w konkursie ,,Mistrz pięknego czytania”:

klasy I:

I miejsce –Julia Janor

Klasa II:

I miejsce–Jakub Konopko

Klasa III

I miejsce – Konrad Stodolak

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Panią Annę Dziewit oraz nagrody - niespodzianki od wójta Gminy Czarny Bór Pana Adama Góreckiego. Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczniom dziękujemy za liczny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych; nauczycielom, rodzicom i sponsorom za współpracę, wsparcie i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Nauczyciel bibliotekarz: Grażyna NirIMG 0655IMG 0669IMG 0675IMG 0718