Jestem bezpieczny

Administrator  
Odsłony: 608  

1 copy copy copy copy copy copy copy28 lutego grupę przedszkolną „Krasnoludków" odwiedził policjant, pan Ireneusz Jasiurkowski, który jest tatą Michała.  6-latki powitały serdecznie niecodziennego gościa, który rozpoczął swoją wizytę od przeczytania bajki   pt. Kicia Kocia zostaje policjantką.

Podczas tego spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię, wytłumaczył jak należy zachować się  w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa, zadawały mnóstwo ciekawych pytań. Szczególne zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. Rozchwytywana była czapka, która wędrowała  z głowy na głowę, ponieważ było wielu chętnych do jej przymierzenia.

 Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci  dzieci. Serdecznie dziękujemy panu Ireneuszowi Jasiurkowskiemu za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. (E.Ch) 2 copy copy copy copy3 copy copy