ŚWIETLICA SZKOLNA W DOBIE PANDEMII

Odsłony: 179  

unnamedŚwietlica - kolorowe miejsce relaksu, odpoczynku, wspólnej zabawy, pełne głośnych, uśmiechniętych dzieci, spragnionych ruchu i kontaktu z rówieśnikami. To tu nasi uczniowie (klas 0,I, II, III) spędzają czas, oczekując na powrót do domu. Tu także przeżywają swoje smutki, radości, uczą się funkcjonować wśród innych dzieci i nawiązywać prawidłowe relacje.

Pandemia zakłóciła swobodną pracę świetlicy. Jednak mimo ograniczeń i chronienia dzieci przed wirusem dzieje się w niej, i to niemało. Uczniowie zawierają przyjaźnie, rozwijają zainteresowania: plastyczne, muzyczne, taneczne, aktorskie. Uczą się rywalizacji, grając w warcaby, w gry planszowe, rozwiązując quizy, rozgrywając turnieje na sali gimnastycznej. Układają ciekawe konstrukcje z kolorowych klocków, bawią się piłkami, skakankami, a także odrabiają zadania domowe. Prace dzieci zdobią szkolne korytarze i samą świetlicę.

Uczniowie systematycznie biorą udział w pogadankach: o bezpieczeństwie w czasie zabaw, higienie w czasie pandemii, właściwym zachowaniu, dbaniu o porządek, zdrowym odżywianiu czy właściwym ubieraniu w zimne dni. Rozmawiają o okolicznościowych świętach. Były miłe słówka i laurki na Dzień Babci i Dziadka, maski na zabawę karnawałową, czerwone serduszka  z dedykacją na walentynki.

Świetlica to miejsce, które zapewnia opiekę, ale też dba o wszechstronny rozwój naszych wychowanków.(D.Z.)