Nasi uczniowie w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy "Dolnośląskim szlakiem - cuda natury i architektury"

Odsłony: 619  

LOGO konkBiałeMale copyUczniowie naszej szkoły, mimo czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, również i w tym roku wzięli udział w kolejnej edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o Dolnym Śląsku „Dolnośląskim szlakiem - cuda natury i architektury”. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 29 we Wrocławiu oraz Fundację PAX ET BONUM.

Niewątpliwym sukcesem było zakwalifikowanie się szóstki naszych uczennic do etapu finałowego, a dokonały tego: Magda Borowska - VIIIA, Nina Czyżowska - VIIC, Martyna Hyży - VIIC, Julia Kożuch - VIIIA, Kinga Majkrzak - VIIB, Wiktoria Walczak- VIIIA.

Kwalifikacja naszych uczennic do finału nastąpiła po napisaniu przez nie testu kwalifikacyjnego w etapie szkolnym oraz ocenie przygotowanych przez uczennice prezentacji multimedialnych o zakątkach Dolnego Śląska w etapie powiatowym.

Podczas finału konkursu, który odbędzie się 4 czerwca 2021, nasze reprezentantki będą zmagać się testem obejmującym pytania z dziedziny geografii, przyrody i historii sztuki.

Gratulujemy wszystkim uczennicom sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych. (E.K.)