SAMORZĄD UCZNIOWSKI pragnie rozpocząć i zachęcić całą społeczność uczniowską do akcji Bądź COOLturalny - czyli z kulturą na TY!

Odsłony: 618  

E035BE27 FCD6 46E6 83FF D8AAF9E120C4Szkoła to wspólnota osób, a zarazem zbiorowisko indywidualności. Każda wspólnota , aby dobrze funkcjonować, wprowadza pewne zasady, normy postępowania, reguły gry, których przestrzeganie jest warunkiem poczucia bezpieczeństwa, wolności oraz atmosfery sprzyjającej pracy i zabawie. Chcielibyśmy co miesiąc na apelu przypominać najważniejsze zasady dobrego i kulturalnego zachowania, czyli sztuka Savoir-Vivre w jednym paluszku. Savoir-vivre dosłownie „Umiejętność życia” to znajomość reguł zachowania się w określonych sytuacjach.

Dzisiaj na DZIEŃ DOBRY- słowo o DZIEŃ DOBRY

       Te dwa magiczne słowa są  przejawem naszej uprzejmości i kultury osobistej-wysokiej kultury osobistej. Nie ma  na świecie takiej osoby, której – jeżeli ją znamy -  nie należałby się z naszej strony ten dowód zauważenia jej.

Starajmy się wypowiadać słowa pozdrowienia wyraźnie, raczej na stojąco, zadbajmy o to, aby w tym momencie nie trzymać rąk w kieszeniach.

     W szkole na każdej przerwie spotykamy nauczycieli, rodziców i inne osoby dorosłe, zdarza się, że tych samych w tym samym miejscu – np. na dyżurze. Przy pierwszym spotkaniu pozdrawiamy spotkaną osobę, potem – wystarczy uśmiech lub skinienie głowy. Zawsze jednak zaczynamy od „dzień dobry” kiedy wchodzimy do jakiegoś pomieszczenia: sekretariatu, gabinetu pani dyrektor, biblioteki, świetlicy, klasy, autobusu itd.

               Bądźmy Coolturalni czyli kulturalni, mówmy „Dzień dobry”, a dzień będzie naprawdę dobry i miły dla wszystkich!

                                                                                                   Dziękujemy SU