Magiczne słowa ….

Odsłony: 2718

Czarodziejskie slowa 940x658„Proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”, czyli magiczne słowa przydatne w naszym życiu.

               „Proszę”, „dziękuję”, „przepraszam” - trzy magiczne słowa, które potrafią zmienić rzeczywistość… Dobrze znane i oczywiste, jednak stopniowo wychodzą z codziennego użycia. Proste rzeczy są często tymi najtrudniejszymi. Co dają nam te trzy proste, a jednak trudne słowa? Czy w dzisiejszych czasach są tylko pustymi frazesami, a może mają jeszcze znaczenie w naszym życiu? 

      W ramach akcji Bądź Coolturalny, czyli z kulturą na Ty Samorząd Uczniowski pragnie wszystkich zachęcić do korzystania z mocy tych słów. Najmłodszych zapraszamy do biblioteki i wypożyczenia książeczek poświęconych znaczeniu poszczególnych słów. Każda kolorowa książka poświęcona jest innemu słowu i w bardzo łatwy, ciekawy sposób obrazuje zasady używania takich wyrazów jak: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam” i „wybacz mi”.

        W pędzącym świecie pełnym technologii, ery skrótów myślowych zapominamyo zasadach dobrego wychowania. Coraz rzadziej dziękujemy, prosimy czy przepraszamy… Najtrudniej wydusić z siebie to ostatnie słowo, gdyż ciężko przyznać się nam do błędu nie tylko przed innymi, ale przed sobą samym. Pamiętaj, przepraszając nie okazujesz słabości, wręcz przeciwnie, pokazujesz siłę swojego charakteru. Tylko odważne osoby potrafią przyznać się głośno do błędu.

         Pamiętajmy, że  nie każde słowo „przepraszam", stanowi przeprosiny. Ważny jest sposób, w jaki je wymawiamy, nasze gesty, mimika i postawa. 

Jak to uczynić?

Najlepiej zawsze osobiście i szczerze. Nie ma nic gorszego, jak nieszczere przeprosiny czy wymuszona wdzięczność. Magiczne słowa mają największą moc, gdy wypływają z głębi serca... 

     Magiczne słowa sprawią, że zjednasz sobie ludzi, wzmocnisz swoją wewnętrzną siłę,  a twoje relacje z innymi staną się lepsze. (J.U.)  SU