VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Dolnym Śląsku

Odsłony: 927

PHOTO 2024 05 29 19 24 35W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna, 8 już edycja, Powiatowego Konkursu Wiedzy o Dolnym Śląsku. Konkurs ten jest imprezą cykliczną, która od wielu już lat przyciąga do naszej szkoły uczestników ze szkół sąsiednich powiatów:  wałbrzyskiego i kamiennogórskiego.  Tak było również i tym razem;  do Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze przybyli uczniowie, którym temat lokalnej ojczyzny jest bardzo bliski. Wykazali się świetną znajomością historii, kultury i środowiska przyrodniczego Dolnego Śląska.  Konkurs Wiedzy o Dolnym Śląsku od zawsze był okazją do rozwijania zainteresowań  na temat regionu w którym żyjemy i kształtowania lokalnego patriotyzmu.  Po zaciętych zmaganiach najlepszą okazała się być drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze,  drugie miejsce zajęli reprezentanci szkoły w Starych Bogaczowicach, a trzecie miejsce uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr.5 w Boguszowie-Gorcach.  Serdecznie gratulujemy uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy jaki reprezentowali i chęci do podjęcia wysiłku edukacyjnego by stanąć do zmagań konkursowych.

 Nie można nie wspomnieć, że nasz konkurs nie mógłby mieć tak wspaniałej oprawy i atrakcyjnych nagród, gdyby nie wsparcie naszych hojnych sponsorów, którzy od wielu lat wspierają nas w tej inicjatywie, a ich serca są zawsze otwarte, by wesprzeć naszą szkołę w różnorakich działaniach. Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Czarny Bór panu Adamowi Góreckiemu, który co roku jest nie tylko obecny podczas konkursu i wspiera młodych uczestników w zmaganiach słowem otuchy, ale również jest jednym z głównych fundatorów nagród konkursowych. Ogromne wyrazy wdzięczności ipodziękowanie kierujemy również do Pań Agaty Kapuły-Wiktorowskiej i Iwony Stępińskiej z firmy transportowej Stanisław Kapuła, do Pana Konrada Bednarskiego, do Państwa Jadwigi i Andrzeja Florianów, do Pani Krystyny Tomalak - Kostrzewa z firmy Vito-plast oraz Sławomira Leśniaka z firmy Mon-tech.  Serdecznie dziękujemy również za wsparcie radnym Rady Gminy Czarny Bór: pani przewodniczącej Marzenie Łatce, Katarzynie Ladenberger i Panom Waldemarowi Porębie i Tomaszowi Kosek. To dzięki państwa wsparciu nasza inicjatywa staje się atrakcyjna i przyciąga wielu młodych ludzi z okolicy. Wyrazem naszej wdzięczności niech będą słowa naszego wielkiego rodaka: „Człowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Dziękujemy uczestnikom, ich opiekunom i naszym sponsorom i niecierpliwie czekamy na kolejną edycję konkursu.PHOTO 2024 05 29 19 25 11PHOTO 2024 05 29 19 26 53PHOTO 2024 05 29 19 24 19PHOTO 2024 05 29 19 25 35PHOTO 2024 05 29 19 25 51PHOTO 2024 05 29 19 26 12PHOTO 2024 05 29 19 27 17PHOTO 2024 05 29 19 24 06