Dzień Patrona - 27 października 2017

Administrator  
Odsłony: 413  

„Ideały są jak gwiazdy – jeśli nie można ich dosięgnąć, to należy się nimi kierować” od tych słów znanego irlandzkiego pisarza, Georga Bernarda Shawa, rozpoczęliśmy  świętowanie czwartej rocznicy nadania szkołom wchodzącym w skład Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnym Borze imienia Józefa Pawlika. Głównym celem uroczystość było przypomnienie pamięci o tym, że Józef Pawlik był nie tylko wielkim sportowcem, ale przede wszystkim wspaniałym wychowawcą i przyjacielem młodzieży.


Zgodnie z ceremoniałem szkoły, po wprowadzeniu na salę sztandaru, został odśpiewany szkolny hymn. Następnie dyrektor szkoły p. Anna Dziewit  w swoim wystąpieniu przypomniała uczniom sylwetkę Patrona szkoły oraz zaprezentowała osiągnięcia edukacyjne i sportowe naszych uczniów z ostatnich miesięcy.
Uczniów oraz grono pedagogiczne  bardzo ucieszyła wiadomość, że w rocznicy obchodów Dnia Patrona chciał także uczestniczyć absolwent naszej szkoły, reprezentant kadry Polski w biathlonie, Mateusz Janik. Ten obiecujący sportowiec właśnie teraz walczy o zakwalifikowanie się do najbliższej olimpiady zimowej w Korei Południowej w roku 2018. Mimo wielu obowiązków znalazł czas by, przesłać nam życzenia wideo z Austrii, gdzie aktualnie przebywa na zgrupowaniu i przygotowuje się do najważniejszych w karierze każdego sportowca zawodów.
Ważnym punktem naszej uroczystości był  quiz dotyczący życia i działalności trenerskiej Józefa Pawlika, podczas którego uczniowie wykazali się imponującą wiedzą na temat Patrona.
Uroczystość uświetnił śpiew chóru szkolnego, a część artystyczną zakończył występ taneczny dziewcząt ze szkoły podstawowej, który wywarł duże wrażenie na widzach.

Po części oficjalnej rozpoczęły się zmagania sportowe między klasami ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Główną nagrodą rozgrywek był BON NA NIEPYTANIE, zwalniający szczęśliwą klasę z pytania w wybranym przez nią dniu. Uczniowie ochoczo uczestniczyli w sportowych konkurencjach, mocno dopingowali swoje drużyny i z wielkim poświęceniem walczyli o nagrodę.

Wśród sportowych rozgrywek znalazły się: skok w dal, rzut do kosza, przeciąganie liny, rzut piłką lekarską, strzały do bramki i kręcenie hula hop.  
Oto wyniki zmagań:
I miejsce - IIIA,
II miejsce – VIIA,
III miejsce – IIC,
IV miejsce – IIB, IIIB,
V miejsce – IIA,
VI miejsce – VIIB.
Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a za zajęcie I, II i III miejsca specjalne bony na niepytanie, które zwalniają z odpowiedzi w wybranym przez klasę dniu.

Wszystkim nauczycielom zaangażowanym w zorganizowanie Dnia Patrona serdecznie dziękujemy.