Przedszkolaki z wizytą w teatrze

Administrator  
Odsłony: 1901  

23 marca 2018r. odbyła się wycieczka autokarowa do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. W wycieczce uczestniczyły dzieci z grup „Krasnoludków” i „Motylków” pod opieką swoich rodziców oraz wychowawczyń: Małgorzaty Czopek i Elżbiety Chylińskiej. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. ,,Kolorowo” w reżyserii Bartosza Kurowskiego. 

     Spektakl „Kolorowo” to opowieść o kolorach i emocjach. Dzieci dowiedziały się jak rozpoznawać kolory, jak się nimi bawić, jakie znaczenia noszą, z czym kojarzą się poszczególne barwy i czy każdemu kojarzą się z tym samym. I w końcu – co kolory mogą mówić o nas samych i naszych emocjach.

     Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Niektóre były w teatrze po raz pierwszy, inne z przyjemnością powróciły tu po raz kolejny. Dzieciom bardzo podobał się występ, żywo reagowały na sceniczny humor, śpiewały razem z aktorami. 

     Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród przedszkolaków, o czym świadczyły ich komentarze po zakończonym przedstawieniu.

     Była to pierwsza wspólna wizyta „Krasnoludków” i „Motylków” w teatrze, ale zapewne nie ostatnia, gdyż zadaniem naszego przedszkola jest stworzenie dzieciom sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka,  w tym wrażliwości estetycznej, którą najlepiej i najpełniej dzieci odkrywają poprzez aktywny udział w przestawieniach teatralnych i spotkaniach ze „sceną i aktorem”.