Nasi uczniowie w finale wojewódzkiego konkursu „Wędrówki Szlakiem Wartości”

Administrator  
Odsłony: 2270  

Uczniowie GZSzP wzięli udział w kolejnej edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o Dolnym Śląsku  „Dolnośląskim szlakiem - cuda natury i architektury”.                            

Konkurs organizowany jest przez Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu oraz Fundację PAX ET BONUM. Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Wrocławia, Marszałek Dolnego Śląska, Wojewoda Dolnośląski, Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Dolnośląski Kurator Oświatyi Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 18 szkół z województwa dolnośląskiego, dlatego dużym sukcesem jest zakwalifikowanie się trójki naszych uczniów do etapu finałowego. Dokonali tego: Amelia Górecka z klasy IIIB, Jakub Rutkowski z klasy IIIA oraz Julia Tomasiak z klasy VIIA.

Kwalifikacja  uczniów do finału nastąpiła po napisaniu przez nich testu w  etapie szkolnym. Następnie, na etapie powiatowym, oceniano przygotowane przez uczniów prezentacje multimedialne o najciekawszych zakątkach Dolnego Śląska.

Finał konkursu odbędzie się 22 maja 2018r. we Wrocławiu, gdzie nasi reprezentanci będą się zmagać z  kolejnym testem obejmującym zagadnienia z dziedziny geografii, przyrody   i historii sztuki naszego regionu.

Naszym uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.

Dolny Slask logotyp kolor jpg zip 71