Dzień Dziecka - zdrowo i sportowo!

Administrator  
Odsłony: 2321  

„Bieg po zdrowie” to organizowana w naszej szkole już od wielu lat akcja mająca na celu promocję edukacji zdrowotnej. Profilaktyka zdrowego stylu życia jest  na stałe wpisana w działania  edukacyjno-wychowawcze Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnym Borze.

28 maja 2018r., w ramach obchodów Dnia Dziecka, przygotowaliśmy naszym uczniom szereg atrakcji. Rozpoczęliśmy od debaty oksfordzkiej, podczas której uczniowie dyskutowali na temat: „ Rozrywka z udziałem zwierząt powinna być zakazana”. Publiczność stanęła po stronie propozycji i teza została obroniona. Wynik głosowania dobrze świadczy o uczniach, o ich poczuciu sprawiedliwości oraz o ich trosce o los zwierząt.

Następnie została wyświetlona prezentacja multimedialna: „Czy wiesz, ile cukru codziennie zjadasz?” Treści przedstawione w prezentacji ogromnie zaskoczyły niejednego ucznia. Kolejnym punktem imprezy była ekspozycja zdrowej żywności oraz poczęstunek przygotowany przez klasy. W tej konkurencji I miejsce zajęła klasa VII c, a dalsze II A, III B i VII b. Zaprezentowane potrawy wyglądały efektownie, były smacznie i zdrowe.

Po posiłku uczniowie mogli wziąć udział w „Biegu po zdrowie”, podczas którego  miała miejsce zacięta rywalizacja o wyniki, które przedstawiają się następująco:

  • dziewczęta klasy siódme:

I miejsce – Julia Tomasiak,

II miejsce – Maja Szczepaniak,

III miejsce – Emilia Zasadna;

  • chłopcy klasy siódme:

I miejsce – Hubert Matusik,

          II miejsce – Mariusz Pływaczyk,

          III miejsce – Kajetan Potrzuski;

  • dziewczęta klasy drugie gimnazjum:

I miejsce – Agata Kwiatkowska,

II miejsce – Wiktoria Bijak,

III miejsce – Nikola Pacek; 

  • chłopcy klasy drugie gimnazjum:

I miejsce – Wojciech Gieniec,

          II miejsce – Kamil Wodziak,

          III miejsce – Szymon Babula; 

  • dziewczęta klasy trzecie gimnazjum:

I miejsce – Klaudia Krajewska,

II miejsce – Karolina Florian,

III miejsce – Weronika Pacek;

  • chłopcy klasy trzecie gimnazjum:

I miejsce – Sebastian Urbański,

          II miejsce – Kacper Rutkowski,

          III miejsce – Szymon Tucznio.

Po wyczerpującym mięśnie biegu wszyscy uczestnicy zostali zaproszenia na kiełbaski z grilla doprawiane musztardą i keczupem. Imprezę zwieńczył turniej piłki nożnej przeprowadzony dla tych, którzy wciąż mieli siły. Zabawa była udana, uczniowie zmęczeni i zadowoleni, a przecież o to chodziło.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, dzięki którym w tak atrakcyjny sposób mogliśmy świętować Dzień Dziecka.

P1011610P1011620P1011631P1011634P1011637P1011660P1011661P1011672P1011685P1011697P1011725P1011743P1011764P1011770P1011776