Pierwsze miejsce Amelii Góreckiej w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Dolnym Śląsku „Dolnośląskim Szlakiem cuda natury i architektury”

Administrator  
Odsłony: 2244  

Jak już informowaliśmy wcześniej, nasza szkoła wzięła udział w V Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Dolnym Śląsku  zorganizowanym w ramach konkursu „Wędrówki szlakiem wartości” przez Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu oraz Fundację PAX ET BONUM. 

Finał konkursu odbył 22 maja 2018r. we Wrocławiu, gdzie trójka uczniów, Amelia Górecka, Jakub Rutkowski oraz Julia Tomasik, zmagała z 40 pytaniami testu obejmującego zagadnienia z geografii, przyrody i historii sztuki Dolnego Śląska. Nasi reprezentanci uczestniczyli również w proekologicznych warsztatach z architektury krajobrazu przygotowanych przez organizatorów konkursu.

Pierwsze miejsce Amelii Góreckiej jest kolejnym sukcesem uczennicy  naszej szkoły w konkursie. Przypomnijmy, że w roku 2017roku, w poprzedniej edycji konkursu, uczennica Wiktoria Buzarewicz zajęła III miejsce.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w podczas  Gali Laureatów 8 czerwca we Wrocławiu. Gratulujemy sukcesu!

szlakiem wartosci