MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Administrator  
Odsłony: 1969  

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych został ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.Święto jest organizowane od 1999 roku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły,
 w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

Z okazji Święta Bibliotek Szkolnych 25 października 2018 r. młodzież gimnazjalna z klasy IIIB przygotowała następujące działania, których celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły:

Inscenizacja ,,Teleexpress” w Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym
 w Czarnym Borze.

Konkurs dla klas IV-VI szkoły podstawowej„Mistrz pięknego czytania”.

Mini recital uczennicy klasy VI  Hanny Bródki.

Laureaci konkursu zostali wyłonieni na podstawie prezentacji, które oceniane były zgodnie z przyjętymi przez komisję zasadami.

Komisja konkursowa w składzie: Wicedyrektor Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Renata Bocheńska, Pani Agnieszka Kramarczyk oraz Pani Ewelina Kempkowska nagrodziła i wyróżniła następujących laureatów w konkursie ,,Mistrz pięknego czytania”:

klasy IV:

           I miejsce –Amelia Gołda

klasy V

I miejsce - Sebastian Becht

klasy VI

            I miejsce – Julia Kożuch

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Panią Annę Dziewit oraz niespodzianki od wójta Gminy Czarny Bór pana Adama Góreckiego. Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczniom dziękujemy za liczny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych; nauczycielom, rodzicom i sponsorom za współpracę, wsparcie i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Nauczyciel bibliotekarz: Grażyna Nir