XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek Witków 2019

Administrator  
Odsłony: 844  

50986797 1970196696428915 5559539675217002496 n„„Niech kolęda zapadnie głęboko w nasze dusze, towarzyszy nam zawsze i wszędzie, oderwie od codziennej szarości i przeniesie w inne światy…”

            Rzeczywiście tak było – 22 stycznia 2019 roku w Witkowie rozbrzmiewały dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Uczestnicy stanęli do rywalizacji w trzech kategoriach:

- klas I – III – soliści i zespoły

- klas IV – VI – soliści i zespoły

- klas VII – VIII i gimnazjum – soliści i zespoły.

Zaproszenie przyjęło przeszło dziesięć szkół i organizacji:

- z Krzeszowa z panią Leokadią Rozmysł

- z Bielawy z panią Dominiką Boczulą

- z Ptaszkowa oraz Miszkowic –z panią Natalią Mann

-  z parafii Piotra i Pawła z Kamiennej Góry oraz Eucharystycznego Ruchu Młodych –

   z panią Iwoną Zioła

- Eucharystyczny Ruch Młodych z Witkowa z panią Barbarą Gryką,

   oczywiście Szkoła Podstawowa z Czarnego Boru z panią Anną Janik

   i gospodarze konkursu – Szkoła Podstawowa z Witkowa.

            XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek mógł się odbyć, dzięki wspaniałym ludziom, którzy nie szczędzą wysiłku, aby nas wspierać i nam  pomagać.

Wielkie podziękowania kierujemy do pana wójta Adama Góreckiego, do pani dyrektor Anny Dziewit, naszych radnych – Krystyny Stawiarskiej i Stanisława Pogwizda, Rady Rodziców ze Szkoły z Witkowa, do panów Stanisława Rutkowskiego, Jerzego Bodzionego, Eugeniusza Kapuły, Artura Topolskiego, Pawła Łodziewskiego, do pań Agnieszki Sobczak, Doroty Sobczak oraz Gminnej Opieki Społecznej.

Dziękujemy za obecność pani wicewójt Doroty Skibskiej oraz dyrektor Centrum Kultury w Czarnym Borze pani Anity  Kałuzińskiej.

            Uczestnicy konkursu byli oceniani przez profesjonalne jury, które po trudnych obradach wyłoniło  następujących laureatów:

W kategorii I – III

soliści:

I miejsce – Julia Policht SP Witków – opiekun artystyczny – Jolanta Karolczyk.

II miejsce – Milena Gonera SP nr 2 z Kamiennej Góry – opiekun artystyczny – Elżbieta Rosłon .

III miejsce – Hanna Lesiuk z Parafii Piotra i Pawła z Kamiennej Góry-opiekun artystyczny-Iwona Ziołła.

zespoły:

I miejsce – SP Witków w składzie:

Zofia Wojnicka

Julia Morańska

Oliwia Tobiasz

Lena Zielińska

Amelia Baziak

opiekunowie  artystyczni-Jolanta Karolczyk i Grażyna Duroł.

II miejsce – SP Kamienna Góra w składzie:

Maria Mędrala

Laura Obrzud

Aleksandra Zasada

Inez Chmielewska

Lena Szemiako

opiekun artystyczny –  Elżbieta Rosłon .

W kategorii IV – VI

soliści:

I miejsce ex aequo – Zofia Kawka SP Czarny Bór - opiekun artystyczny – Magdalena Kawka .

                                 – Paula Kurzeja SP Miszkowice - opiekun artystyczny – Natalia Mann .

II miejsce – Filip Bajron SP nr 4 z Bielawy - opiekun artystyczny – Dominika Boczula.

III miejsce – Alicja Filip SP Czarny Bór - opiekun artystyczny Anna Janik.

Wyróżnienie – Maja Rutkowska ERM Witków - opiekun artystyczny – Barbara Gryka .

 zespoły:

I miejsce – SP Czarny Bór w składzie:

Wiktoria Migacz

Paulina Bielak

Hanna Bródka

opiekunowie  artystyczni– Anna Janik .

II miejsce – SP Miszkowice w składzie:

Oliwia Nowotna

Paulina Cebula

Paula Kurzeja

Tomasz Kornobys

Zuzanna Kondoł

Arleta Janor

opiekun artystyczny – Natalia Mann.

III miejsce – SP Witków w składzie:

Zuzanna Wojnicka

Weronika Król

opiekunowie  artystyczni  – Anna Janik i Edyta Igras.

W  kategorii VII – VIII i gimnazjum

soliści:

I miejsce – Oliwia Walczak SP Miszkowice - opiekun artystyczny – Natalia Mann.

II miejsce –ex aequo- Emilia Kramarczyk ERM Witków - opiekun artystyczny – Barbara Gryka.

                                 – Julia Zioła Parafia Piotra i Pawła w Kamiennej Górze - opiekun artystyczny – Iwona Zioła.

III miejsce Jakub Wróbel SP Bielawa - opiekun artystyczny – Dominika Boczula .

Wyróżnienie – Oliwia Michalska  SP Gorce- opiekun artystyczny – Ewa Michalska.

zespoły:

I miejsce -  SP Witków w składzie:

Martyna Wyrostek

Kinga Mrówka

Klaudia Baziak

Kinga Szewczyk

opiekun artystyczny – Anna Janik.

II miejsce SP Bielawa  w składzie:

Filip Bajron

Jakub Wróbel

opiekun artystyczny – Dominika Boczula.

III  miejsce SP Ptaszków w składzie:

Weronika Pomijan

Barbara Fujar

Julia Kujawska

Alina Turek

Natalia Wodziak

opiekun artystyczny – Natalia Mann .

Nagroda specjalna od pani dyrektor Anny Dziewit powędrowała do Karoliny Dudek ze Szkoły Podstawowej z Czarnego Boru

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy-organizatorzy.50542011 236297110628091 8932863962236583936 n50546898 275598636442274 3648895530534174720 n50565925 371628670085146 1065164645460869120 n50616688 2376032322625887 2566076997528715264 n50629984 336092533663673 6381409253881544704 n50629996 536478246859333 3683364580114825216 n50644832 281034435895570 9025638395451277312 n50663666 319320632040042 7062183358666637312 n50720444 1966852340290836 6199400428346540032 n50767728 2349490721727757 7996475050628743168 n50797025 2217844561772260 4061242996887126016 n50802601 338188520362279 2331281555047055360 n50826186 2048947158518112 6221122753727037440 n51047938 585169235243419 3352767654417924096 n51182393 556449311523096 8319118186519724032 n

49255466 2384503561773373 7860827579555512320 n50485397 627795977685425 3965609966584201216 n50508796 2052636918147214 750494600958836736 n50529083 750341295330505 8215328613889736704 n