Zapraszam do pierwszego artykułu z tej serii, który będzie ukazywał się co tydzień. Znajdziecie tutaj parę pomysłów na to jak w kreatywny sposób można spędzić swój wolny czas, a teraz całkiem go sporo!;)

 

  • DOMOWY TOR PRZESZKÓD

Potrzebne materiały: bibuła/krepina, taśma przezroczysta

Nic prostszego! Zaczepiamy kawałki bibuły na ścianie i tor gotowy, bibułę łatwo rozerwać toteż stopień szpiegowania jest wysoki, powodzenia na misji!

Źródło: http://aniamamaagnieszki.blogspot.com/2017/01/tor-przeszkod-pajeczyna-w-korytarzu.html

bajjj11

  • ORIGAMI

Dobrym spędzaniem wolnego czasu dla starszych jest sztuka składania papieru zwana origami, możliwości jest nieskończenie wiele, od latających w przestworzach samolotów do skaczących w stawie żabek.

lŹródło:https://www.123rf.com/photo_40260396_stock-vector-instructions-how-to-make-paper-airplane-paper-plane-tutorial-step-by-step-vector-airplane-educationa.html

bajj2

 

Źródło:bajj3

  • DOMOWE TIPI

Już samo budowanie dostarczy nam wiele frajdy, a skończony będzie miejscem na kolejne długie godziny zabawy, możemy schować się ze swoimi lalkami, książkami, kto powiedział, że dzieci nie potrzebują chwili dla siebie?

  • MAGICZNE PUDEŁKO

Często w domu mamy niewykorzystywane kartony np. po butach, można przerobić je na tajemnicze pudełko. Po bokach drążymy otwory, gdzie dzieci będą wkładały ręce, żeby odgadnąć co znajduje się w środku, a tam może być już wszystko np. marker, owoc, czy filiżanka.

  Źródło: https://joi.ito.com/weblog/2003/04/01/susan-kare-and.html

  • KANAPKOWE ZOO

Kolejnym pomysłem na zabicie czasu są odwiedziny zoo, w tych ciężkich czasach kiedy nie jest to możliwe przyprowadzimy zoo do naszej kuchni! Wykorzystamy wszystko co pod ręką żółty ser, chleb, bułki, ogórek, pomidor, rzodkiewki co znajdziecie w lodówce

                                            Źródło:bajj4

Trzymajcie się ciepło, dbajcie o siebie i pamiętajcie, żeby zostać w domu!

Wasze Świetliczanki- Ewa Górecka i Jowita Zamojska-Kosek