Nasze sukcesy

Odsłony: 1538

Zrzut ekranu 2023 06 15 o 05.47.10Z radością informujemy, że Aleksandra Roszczyk, uczennica klasy VIIID, zajęła III. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Dolnym Śląsku „Dolnośląskim Szlakiem – cuda natury i architektury”. Konkurs zorganizowany został w ramach konkursów „Wędrówki szlakiem wartości” przez Szkołę Podstawową nr 29 we Wrocławiu oraz Fundację PAX ET BONUM i objęty był patronatem Prezydenta Wrocławia,  Marszałka Dolnośląskiego, Wojewody, Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Kolei Dolnośląskich.

Finał konkursu odbył 31maja w Żmigrodzie, gdzie piątka naszych uczniów: Kamil Kasprzyk VIIID, Weronika Konieczna VIIIA, Julia Partyńska VIIB, Aleksandra Roszczyk VIIID, Alicja Truszczyńska VIIB, zmagali się z pytaniami testu finałowego obejmującego zagadnienia z geografii, przyrody oraz historii Dolnego Śląska. Wszyscy uczestnicy etapu finałowego wzięli również udział w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych przez Nadleśnictwo Żmigród. 

Trzecie miejsce Aleksandry Roszczyk jest kolejnym sukcesem naszej szkoły w tym konkursie (przypomnijmy Sebastian Becht zajął I. miejsce w zeszłorocznej edycji). Szczegółowe informacje o konkursach „Wędrówki Szlakiem Wartości” oraz Gala Laureatów znajdują się na stronie www.paxetbonum.plOlu, gratulujemy sukcesu! (E.K)Zrzut ekranu 2023 06 15 o 05.47.32LOGO konkBiałeMale 7 copy