Za nami VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Dolnym Śląsku

Odsłony: 2651

PHOTO 2023 06 12 23 35 42 531 maja w naszej szkole odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Dolnym Śląsku. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ została ona objęta Honorowym Patronatem Wicemarszałka Dolnośląskiego Pana Grzegorza Macko. 

Konkurs jest imprezą cykliczną, która odbywa się w naszej placówce już od 20 lat. Jednak od siedmiu lat ma on formę zmagań międzyszkolnych, w których udział biorą szkoły z powiatu wałbrzyskiego i kamiennogórskiego. Głównym celem konkursu jest promowanie regionu w którym żyjemy, rozwój wiedzy o nim i krzewienie lokalnego patriotyzmu.  Są to niezmiernie ważne zadania, dzięki którym dolnośląska młodzież pogłębia swoją więź z małą ojczyzną. 

W tegorocznych zmaganiach udział wzięło osiem placówek. Uczestnicy musieli poradzić sobie z pytaniami z zakresu historii, kultury, geografii i ciekawostek związanych z Dolnym Śląskiem. Najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Boguszowie-Gorcach,drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w  Starych Bogaczowicach, miejsce trzecie przypadło w udziale zespołowi z Chełmska Śląskiego. 

Warto dodać, że na uczestników, jak i szkoły, które reprezentowali,  czekały cenne nagrody, co czyniło zmagania jeszcze bardziej emocjonującymi. Ich zakup możliwy był dzięki hojności naszych wspaniałych sponsorów. Szczególne podziękowania należą się wójtowi Gminy Czarny Bór, panu Adamowi Góreckiemu, który od lat zawsze wspiera naszą inicjatywę, nie tylko materialnie, ale również w każdy inny możliwy sposób. Ogromną wdzięczność kierujemy również do pozostałych sponsorów: Koksowni Victoria w Wałbrzychu, Usługi Transportowe i Handlowe Piotr Wiktor, Transport i Usługi Leśne Krzysztof Rzeszutek, Mon-Tech Sławomir Leśniak, Morawscy - Transport & Gospodarstwo Ekologiczne, "MAX TEAM" MONIKA BARCZAK, Tartak Filip Zbigniew. 

Dziękujemy również radnym, którzy zawsze wspierają inicjatywy naszej szkoły: Dorocie Kaziuk, Katarzynie Ladenberger, Tomaszowi Kosek, Krystynie Stawiarskiej, Stanisławowi Stąporowi, Stanisławowi i Danucie Pogwizdom, Mariuszowi Romanik, Marzenie Łatce i Waldemarowi Porębie. Bez Was nasze przedsięwzięcie nie byłoby możliwe. Dziękujemy całym serce, za Waszą hojność i wsparcie, a uczestników zapraszamy za rok.  Organizatorzy PHOTO 2023 06 12 23 35 41 2PHOTO 2023 06 12 23 35 41PHOTO 2023 06 12 23 35 42 2PHOTO 2023 06 12 23 35 42 3PHOTO 2023 06 12 23 35 42