Nasi uczniowie w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Dolnośląskim szlakiem cuda natury i architektury

Odsłony: 1294

20240425 103531Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o Dolnym Śląsku Dolnośląskim szlakiem - cuda natury  i architektury. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 29 we Wrocławiu oraz Fundację PAX ET BONUM. 

Dużym sukcesem jest zakwalifikowanie się trójki naszych uczniów do etapu finałowego konkursu, a dokonali tego: Nataniel Rudnicki z klasy VIIB, Hanna Rutkowska z klasy VIIIA,  Nikola Sroczyk z klasyVIIIA.

Kwalifikacja naszych uczniów nastąpiła po napisaniu przez nich testu, w pierwszym etapie konkursu, oraz przygotowaniu, w drugim etapie, prezentacji multimedialnych o zakątkach Dolnego Śląska. 

Finałowa część konkursu odbyła się 25 kwietnia w Żmigrodzie, gdzie trójka naszych uczniów zmagała się z pytaniami testu finałowego obejmującego zagadnienia z geografii, przyrody oraz historii Dolnego Śląska. 

Wszyscy uczestnicy etapu finałowego wzięli również udział w warsztatach przyrodniczych  o płazach, zorganizowanych przez Nadleśnictwo Żmigród. 

Podsumowanie konkursu oraz wyłonienie laureatów, na podstawie wyników testu finałowego oraz punktacji za prezentację, odbędzie się 25 maja. 

Trzymajmy kciuki za naszych uczniów! (E.K.)20240425 09003320240425 111727LOGO konkBiałeMale 8