Nasi uczniowie wśród najzdolniejszych w województwie
- by Administrator
-
Odsłony: 74
Zakończyły się tegoroczne zmagania w najbardziej prestiżowym konkursie wojewódzkim zDolny Ślązak. Z dumą informujemy, że również i w tym roku nasza czarnoborska szkoła może poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami swoich uczniów: Marta Mikosik z klasy 7 B została laureatką konkursu z języka angielskiego, Dawid Gryka z klasy 8 A zdobył tytuł laureata z historii, a Aleksandra Nowak z klasy 8 B jest finalistką z języka niemieckiego.
Tak wysokie lokaty naszych uczniów są efektem ich wieloletniej pracy, ponieważ zakres tematyczny konkursu obejmuje materiał z całości podstawy programowej przewidzianej dla szkoły podstawowej. Warto przypomnieć, że zarówno Ola jak i Dawid, mają już na swoim koncie dwukrotne tytuły finalistów konkursu w latach wcześniejszych.
Marta i Dawid, jako laureaci, spotkają się z Dolnośląską Kurator Oświaty na uroczystej gali konkursowej, która odbędzie się w kwietniu. Z całą pewnością jednak, najcenniejszą nagrodą jaką wywalczyli, są uprawnienia jakie przysługują laureatom konkursu, wśród których warto wymienić zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej.
Gratulujemy Marcie, Oli i Dawidowi, życzymy im dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów i zdolności, a ich młodszych kolegów i koleżanki zapraszamy do udziału w konkursach zDolny Ślązak w kolejnej edycji. (P.G)![]()
![]()
